5 китайських традицій Нового року, які принесуть щастя, удачу, багатство

Новий рік у Китаї традиційно святкує не 1 січня, але підходять до цієї урочистості дуже серйозно. Вважається, що, дотримуючись всіх традицій і правил, людина приваблює успіх, удачу та багатство на майбутні 12 місяців. Чому б не повчитися у мудрих жителів сходу і не запозичити кілька ефективних способів залучити щастя на Новий рік?

Чистота — запорука успіху

Ця традиція дуже схожа на нашу: за тиждень до свята в Китаї починають займатися генеральним прибиранням, розбирають шафи, прибирають зайві речі — щось відносять тим, хто потребує, іноді продають. Потім будинок вичищають, миють вікна, підлогу, натирають до блиску стіни та сантехніку, інформує Ukr.Media.

Вважається, що успіх у Новий рік обійде стороною квартири, в яких брудно і незатишно, а отже, доведеться попрацювати.

Не забути про квіти

Після прибирання китайці прикрашають будинки, вони використовують гірлянди, ліхтарики та обов'язково живі квіти. На місцевих ринках продають квіти нарциса, кумквату, бамбука. Вважається, що живі рослини допомагають мешканцям будинку залишатись здоровими весь наступний рік.

Купуйте симпатичну гілочку будь-якої рослини або букет улюблених квітів. Вони зроблять атмосферу ще більш святковою.

Більше червоного

Використовуйте в прикрасі будинку червоні кулі, гірлянди, скатертини. У Китаї віддають данину червоному кольору на згадку про легенду про страшне чудовисько, яке роками мучило мешканців сіл, поки з ним не бився хлопчик у червоній сорочці. Тепер цей відтінок притягує удачу, дає сили для рішучих кроків та заряджає енергією.

Парні числа

Постарайтеся, щоб на ялинці було парне число куль, а у подарунках — парна кількість предметів. Річ у тім, що цифра 8 співзвучна в Піднебесній зі словом "багатство", а шістка — зі словом "гладкий". Тому у місцевих такий подарунок символізує побажання багатого чи гладкого нового року.

До речі, у Китаї вважається, що найкращий подарунок — це гроші у червоному конверті.

Бенкет горою

Новорічне застілля в Китаї не менш важливе, ніж у нас. Чим багатший бенкет, тим багатшим, яскравішим і успішнішим буде рік. Вважається, що м'ясо, качка, курча, пельмені, овочі та фрукти притягують успіх.

Джерело