Ви одні на мільйон (або, точніше на 7 мільярдів), і ці особливі характеристики доводять це, інформує Ukr.Media.
Райдужна оболонка ока
Очі – це вікно вашої душі і ваша ідентичність. Райдуна оболонка – м'яз, який відкриває і закриває зіницю, щоб контролювати, скільки світла надходить у око, і має дрібні текстурні візерунки. ДНК визначає колір і структуру райдужної оболонки, але випадкові ямки, борозни, завитки і розриви виникають під час розвитку плоду, що робить кожну райдужну оболонку унікальною (навіть дві райдужні оболонки не можуть бути ідентичними). Візерунки, як вважається, з'являються тоді, коли плід відкриває і закриває свої очі, які ще розвиваються, під час чого тканини райдуної оболонки зтягуються і виникають згини.
Вуха
Придивіться до краю вуха: бачите ці складки і борозни? Ви – єдина людина в світі з такою формою вух. В одному британському дослідженні вчені розробили алгоритм, який міг би ідентифікувати одного індивідуума з більш, ніж 250 іншими з 99,6-процентною точністю, аналізуючи те, як світло відбивається від складок вух. Вухо є таким зручним ідентифікатором, що Yahoo розробляє технологію для розблокування смартфонів за допомогою особливого сканера вух. Той, хто отримає вхідний дзвінок, зможе розблокувати телефон, просто натиснувши на екран своїм вухом.
Візерунок на губах
Гіпотетично, детективи могли б взяти до уваги слід від поцілунку, як один із варіантів розпізнання особистості. Дослідження, проведене в Журналі судових стоматологічних наук, показало, що візерунок на губах є таким же унікальним, як відбитки пальців. Існує лише одна проблема: хоча відбитки губ використовуються як ідентифікація особистості в суді в окремих випадках, проте злочинці, як правило, не залишають поцілунки на місцях злочину.
Язик
Як і відбиток пальця, язик має свою форму і текстуру, а його крихітні рубці розподіляються унікальним чином, тому у кожного з нас різний візерунок на язиці. Ці структури рідко змінюються з плином часу, оскільки язик захищений тим, що знаходиться всередині рота (на відміну від кінчиків пальців, на яких можуть утворитись шрами). Дослідники розробляють 3-D зображення язика для допомоги в ідентифікації особистості.
Голос
Отже, хоча це не є частиною тіла, але ваш голос не схожий на чийсь інший. Деякі вокальні характеристики легко визначити, наприклад, частоту (високу або низьку) і інтенсивність (гучну або м'яку). Інші риси, однак, такі, як герметичність, резонанс або назальність, зазвичай важче визначити. Унікальний вокальний тракт людини частково генетичний і частково набутий. Довжина шиї і ширина глотки відіграє певну роль, але так само вивчаються такі характеристики, як округлення губ і вимова голосних. Виходячи з цих об'єднаних ознак, вчені вже створили системи для автоматичного розпізнавання голосу людини, якщо вона, попередньо, записана в базі даних.
Відбитки пальців на ногах
Відбитки пальців ніг розвиваються одночасно з відбитками пальців на руках, і, так само є унікальними. Оскільки шахраї частіше залишають відбитки пальців, ФБР підтримує національну базу даних, яка містить в собі відбитки пальців 66 мільйонів людей, але не фіксує відбитки ніг або пальців ніг. В одному класичному випадку, однак, відбиток пальців ніг був використаний в суді і слугував доказом, коли грабіжник увірвався в шотландську пекарню і залишив свій відбиток на підлозі, де було росипане борошно. Хоча це був і єдиний доказ проти злочинця, присяжні засудили його вже через 15 хвилин.
Зуби
Ваші зуби не тільки містять вашу ДНК, а тому часто використовують стоматологічні записи для ідентифікації тіл, – але вони є специфічними саме для вас на основі ваших особистих звичок. Можливо, ви часто стискаєте щелепу, шліфуєте зуби, граєте на певному інструменті або тримаєте ключі у роті по дорозі до автомобіля. Через це відбувається так званий екологічний знос, тому навіть ідентичні близнюки мають різні набори зубів.
Сітківка ока
Задня частина ока, сітківка, є точним знімком унікальної саме для вас нервової системи. Вона відображає картину кровоносних судин, за якими ваш офтальмолог спостерігає для виявлення перших ознак діабету, високого кров'яного тиску і навіть виявлення проблем зі станом здоров'я мозку. Хоча сітківку людини, як правило, можна побачити тільки у окуліста, ідентифікація сітківки широко використовується і у тваринному світі для перевірки стану великої рогатої худоби та чистокровних коней та відстеження моливих спалахів захворювань.
Хода
Звичайно, це не зовсім ваші ноги, але це те, як ви їх використовуєте. Ви трохи тягнете одну ногу? Трішки підпригуєте на іншій? Навіть якщо ви ніколи не помічали нічого незвичайного у тому, як ви йдете, проте певні системи можуть це зробити. Коли міжнародна команда біоінженерів проаналізувала моделі тиску стопи у більш, ніж 100 учасників, вони ідентифікували осіб з 99,6-відсотковою точністю. Хоча потрібні додаткові дослідження, ідентифікація ходи може, зрештою стати способом ідентифікувати людей на відстані – наприклад, отримувати кадри з камери, які ідентифікують розбійника, що виходить з банку.
Залиште відповідь