Апеляційний суд підтвердив законність вироку двом військовослужбовцям рф, які катували українця | Кримінальні новини

За принципової позиції прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційним судом відмовлено в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишено без змін вирок Чернігівського районного суду, яким визнано винними у порушенні законів та звичаїв війни двох військовослужбовців рф. Їх засуджено до 11 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що на початку березня 2022 року на території окупованого російськими військами села Слобода Чернігівського району озброєні військовослужбовці держави-агресора незаконно утримували цивільного чоловіка у приміщенні магазину в центрі села. З метою отримання відомостей про розташування військ ЗСУ обвинувачені спільно з іншими військовими рф застосовували до потерпілого упродовж години фізичну силу, завдаючи йому тілесних ушкоджень та моральних страждань.

Не отримавши від чоловіка інформації, окупанти вивели його на вулицю, поставили на коліна та погрожували облити легкозаймистою рідиною і підпалити.

Судами підтверджено, що таке жорстоке поводження з цивільним населенням заборонено міжнародним гуманітарним правом і є порушенням законів та звичаїв війни.

Наразі вирок набрав законної сили.

За матеріалами Чернігівської області

Джерело