Бізнесу приготуватися. Завтра набирає чинності закон про поновлення податкових перевірок

Податковий кодекс встановлює мораторій на проведення більшості податкових перевірок під час дії воєнного стану фото з відкритих джерел

Зеленський 6 грудня підписав закон про скасування мораторію на податкові перевірки (№10016-д)

Президент Володимир Зеленський 6 грудня підписав закон про скасування мораторію на податкові перевірки (№10016-д). Отже, із завтрашнього дня закон про поновлення перевірок бізнесу набирає чинності.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Так, до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за 2021 рік: 

  • мали вдвічі більшу дебіторську заборгованість ніж кредиторську;
  • мали рівень сплати податку на прибуток менший ніж 50% по галузі та ПДВ менший ніж 50% по галузі;
  • річний дохід становить понад 10 млн грн, при тому загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.
  • Законопроєкт не повертає перевірки для ФОПів першої та другої груп та підприємств на окупованих територіях або територіях, де йдуть бойові дії.
  • мораторій на перевірки ФОПів першої та другої групи буде збережено до грудня 2024 року.

Перевірки, які були відкриті законопроєктом №8401 з серпня 2023 року, а саме виробників тютюну, палива, алкоголю, грального бізнесу та надавачів фінансових послуг, залишаються у пріоритеті.

Будь ласка, читайте текст після реклами

До слова, Податковий кодекс встановлює мораторій на проведення більшості податкових перевірок під час дії воєнного стану. Наразі дозволено проведення лише декількох видів перевірок, зокрема: 

  • перевірки з питань ТЦУ (трансфертного ціноутворення); 
  • перевірки під час реорганізації та ліквідації юридичної особи; 
  • перевірки у разі подання заяви про відшкодування ПДВ, або у разі подання декларації із від’ємним значенням ПДВ більше ніж на 100 тис. грн; 
  • перевірки у разі отримання скарги про ненадання податкової накладної покупцеві; 
  • перевірки суб’єктів господарювання, які є надавачами фінансових послуг, виробниками/реалізаторами підакцизних товарів та платниками податків зі сфери грального бізнесу.

Нагадаємо, Верховна рада 9 листопада ухвалила у другому читанні законопроект №10016-д про часткове повернення документальних податкових перевірок бізнесу.

Згідно із законопроєктом, документальні планові податкові перевірки мали розпочатися з 1 грудня, однак Закон набуває чинності лише завтра.

Варто зазначити, що прийняття законопроєкту №10016-д є одним зі структурних маяків у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Читайте також: Перевірки бізнесу під час війни. Що треба знати?

Джерело