Бруд та реагенти: стало відомо, як доглядати за зимовим одягом

Взимку проблема із забрудненнями на одязі та взутті особливо актуальна. Здавалося б, бруд відчистити не так складно, проте не завжди з ними можна впоратися з першого разу. Ми пояснимо, як впоратися із сезонними плямами, інформує Ukr.Media.

Сучасні плями вже не такі прості, як 20 чи навіть 10 років тому. Вони все більше відрізняються своєю багатокомпонентністю і стають важковивідними. На дорогах і тротуарах машинне мастило і не тільки поєднується з пилом, землею, глиною, а взимку ще й з реагентами. І все це осідає на волокна тканини, тим самим роблячи плями "складнішими".

Насамперед треба позбутися бруду на волокнах тканини. Такий тип забруднень необхідно видалити механічно: скористайтеся не жорсткою щіткою перед відправкою речі в пральну машину.

Так ви видалите суттєво видимі забруднення. Наступним шаром плям, зазвичай, йдуть маслянисто-жирові частини, які просочують волокна тканини. Позбутися їх допоможе прання з використанням пральних порошків при підвищеній температурі води. Якщо ви віддаєте перевагу рідким засобам для прання, обирайте ті, в яких містяться ензими, таким чином вам вдасться ефективно позбутися жирових плям.

Сліди реагентів піддаються видаленню складніше, адже по суті вони являють собою суміш солей, яка при контакті з водою кристалізується в нерозчинну форму і осідає на волокнах тканини. Щоб позбавитися білих слідів треба 10 г лимонної кислоти розчинити в 1 л води, потім помістити одяг у розчин, залишити на 10-15 хвилин. При необхідності можна повторити цю процедуру, доки сліди не зникнуть.

Джерело