Чи можна використовувати оцет, як засіб для миття волосся

Основна вимога сьогодні до зовнішнього вигляду жіночої зачіски — це доглянуте волосся, м'яке, зі здоровим блиском. Щоб волосся було таким, його потрібно очищати в міру забруднення, зволожувати і захищати: від впливу сонця, гарячого і холодного повітря, агресивного сучасного середовища. У магазинах багато сучасних засобів для догляду, але деякі з них безболісно можна поміняти на недорогі, корисні та ефективні домашні. Недарма зараз так популярна натуральна косметика, інгредієнтами якої стають звичайнісінькі продукти. Одним з таких продуктів є столовий оцет — дуже популярний засіб для волосся, інформує Ukr.Media.

Чи можна мити голову оцтом?

Відразу скажемо, ні. Усі мийні засоби, так само як і наша шкіра, мають лужний PH баланс, а оцтове ополіскування — кислий. Оцтом можна тільки робити ополіскування після миття.

Хоча насправді немає жодних наукових досліджень, що розкривають переваги використання оцту для волосся, практика показує багато позитивних ефектів від його застосування.

Як це працює? Під час миття, на волосся впливає луг розчинів мийних засобів. Нормальна реакція волосся — слабо-кисла і цей вплив лугу порушує PH баланс. Лусочки волосся піднімаються, структура волосся змінюється — воно тьмяніє, втрачає блиск, стає ламким. Ополіскування волосся слабким оцтовим розчином нейтралізує луг мийних засобів і закриває лусочки. Волосся очищається від забруднень, які не змили мийні засоби, набуває блиску, стає м'яким і слухняним. Причому цей ефект застосування оцту видно з першого застосування — відразу.

Через цю властивість оцет часто застосовують як другу фазу, після миття волосся содою, проте ми не радимо вам вдаватися до такого способу миття волосся.

Окрім здатності відновлювати нормальне PH середовище волосся та шкіри голови, натуральний оцет багатий на корисні вітаміни та мікроелементи, фруктові кислоти. Ще оцет має антибактеріальні та протигрибкові властивості, допомагає загоювати дрібні пошкодження шкіри голови, бореться з лупою, усуває свербіж.

Як обполіскувати волосся оцтом

З'єднайте в пластиковій пляшці 2 столові ложки оцту і 0,5 літра води. На шийку пляшки накрутіть розпилювач. Після того, як ваше волосся помито, розпиліть на нього підкислений розчин. Через хвилину промийте волосся водою. На коротке волосся використовуйте лише половину цього об'єму.

Застосовуйте таке полоскання один або два рази на тиждень. А ось на сухе волосся достатньо і двох разів на місяць. Можна заздалегідь заготовити пляшку з об'ємом, наприклад, у 1,5 літра, і тримати її у ванній кімнаті поруч із шампунями.

Щоб посилити дію оцтового ополіскування, оцет рекомендують додавати у відвари трав: ромашки, лопуха, аромат яких зменшить неприємний оцтовий запах. Столова ложка оцту, додана в літр відвару трав, зробить ваше волосся блискучим, красивим, здоровим на довгі роки. Будьте прекрасні!

Джерело