Чому підковдра з’їдає речі при пранні в автомат машині, і як з цим боротися

Підковдра під час прання починає «з'їдати» речі, що відбивається на якості їх чистоти. Причиною може бути робота машинки-автомата, в якій застосовуються вихрові потоки, а також інші фактори. Прості способи укладання підковдри в барабан допоможуть уникнути проблем з її "ненажерливістю", інформує Ukr.Media.

Чому підковдра "з'їдає" речі в машинці

Завантаження підковдри з іншими речами в автомат-машинку іноді призводить до того, що при їх діставанні з'ясовується, що вона їх «з'їла». Це доставляє незручність і нервування. До того ж вони гірше випираються, а тим більше залишаються погано прополосканими.

Щоб зрозуміти, через що це відбувається, потрібно знати принцип роботи машинки-автомата. Прання відбувається за рахунок відцентрової сили в машинці, яка розкручує барабан. Речі постійно кидаються на його стінки. Залежно від їх розміру, вони по-різному розподіляються по барабану.

Водні потоки різної сили, також впливають на те, що підковдра «з'їдає» інші речі, які знаходяться з нею в одному завантаженні. Важка підковдра може пересуватися тільки за рахунок сильного потоку, або бути зовсім придавленою до стінки барабана. Інші ж речі, які легше можуть рухатися за рахунок дрібних струменів. Тому вони рухаються швидше, і часто притискаються до підковдри, поки не знайдеться отвір. Коли в неї потрапляє одна річ, то вона підковдру робить важчою, тож починають «заскакувати» всі інші речі.

Поради, щоб підковдра не "з'їдала" речі

Проблема з підковдрою, коли вона при пранні "з'їдає" речі, вирішується просто. Варто застосувати за бажанням будь-який із способів, і можна спокійно буде діставати, і прати речі в машинці.

Порада:

  • купити спеціальний мішок для прання. Підковдра буде пратися окремо від інших речей, що врятує їх від її «ненажерливості». Але варто стежити, щоб мішок був добре застебнутий або зав'язаний, тому що під час прання може розв'язатися, і проблема відновиться;
  • зав'язати проріз на підковдрі звичайною медичною резинкою;
  • зав'язати два кінці підковдри;
  • зв'язати підковдру мотузкою посередині;
  • зашити отвір на підковдрі.

Полегшить прання будь-яких речей їх сортування. Це обов'язкова умова для якісного прання. Разом з підковдрою потрібно покласти однакову за вагою річ. Це може бути скатертина, простирадло або покривало. Постільні приналежності краще не поєднувати з особистим одягом.

Прати підковдру і простирадла можна при більш високій температурі води, адже простий одяг не любить їх. Тому сортування речей допоможе поліпшити їх чистоту і якість. Дрібні речі залишаться рівними, і не перекрученими, як буває після потрапляння в отвір підковдри.

Джерело