Екстрадовано до України підозрюваного у створеннні злочинної організації, – прокуратура | Кримінальні новини

За результатами розгляду запиту Офісу Генерального прокурора компетентними органами Румунії прийнято рішення про видачу (екстрадицію) громадянина України, який розшукувався для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення низки злочинів.

29 квітня 2024 року на міжнародному пункті пропуску «Порубне-Сірет» підозрюваного передано українським правоохоронцям.

За даними слідства, екстрадований є одним із керівників злочинної організації, до складу якої входили працівники правоохоронних органів.

Вони займалися незаконним виробництвом, перевезенням, зберіганням з метою збуту, незаконним збутом психотропних речовин – PVP, 4-ММС та амфетаміну в особливо великих розмірах. Також учасники злочинної організації здійснювали контрабанду наркотиків з України до країн Європейського Союзу та рф.

За результатами слідчих дій правоохоронці вилучили понад 300 кг заборонених речовин. В порядку ст. 208 КПК України були затримані 7 учасників злочинної організації, серед яких працівник правоохоронного органу.

Підозрюваному інкриміновано створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами, організацію незаконного придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Досудове розслідування і оперативний супровід здійснюється ДБР.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело