Як Антон Коробов сам віддав перше місце на шаховому турнірі у Вейк-ан-Зеє

Як Антон Коробов сам віддав перше місце на шаховому турнірі у Вейк-ан-Зеє

29.01.2024 10:17 джерело Перший великий шаховий турнір 2024 року за традицією відбувся у нідерландському містечку Вейк-ан-Зеє

Утім, українських любителів шахів більше цікавив турнір В, в якому брав участь один із найкращих наших гросмейстерів Антон Коробов.

На жаль, давно вже ми не бачимо українських шахістів у турнірі А. Проте, перемога в змаганнях В давала змогу наступного року потрапити до еліти. І, треба сказати, що Антон цілком заслуговував на це. Проте він втратив по ходу справи стільки «вірних» очок, як ніхто інший з учасників.

Вирішальною виявилася партія 8-го туру проти 17–річного індійського шахіста Леона Люка Мендонки. Коробов грав просто чудово, начисто переграв білими суперника у французькому захисті. І, якщо б наш земляк зробив вірний 28-ий хід, його перевагу комп’ютер оцінював би в +8, що приблизно означає зайвого ферзя. 

Та Антон розгубився, спочатку випустив перевагу, а потім втратив і нічию. Цей програш коштував йому першого місця. 

Якраз на одне очко Коробов відстав від індійського гросмейстера, який і став переможцем турніру. Отож, перше місце посів саме Мендонка – 9,5 очка з 13-ти, а Коробов набрав 8,5 очка і розділив четверте-п’яте місця.

До речі, дуже прикрою також стала втрата пів очка Коробова проти голландця Ервіна Л’Амі, в той момент, коли Ервін був лідером. На жаль, українець пройшов повз нескладний виграш і закінчив партію унічию. 

Джерело