Як нашарувати парфум, щоб створити свій фірмовий аромат

Одна справа — ходити по магазинах у пошуках улюбленого парфуму, але для створення власного фірмового аромату потрібно багато спроб і помилок. Шари парфуму (або те, що тик-токери називають «ароматним коктейлем») поєднують два запахи, щоб створити індивідуальний аромат саме для вас, інформує Ukr.Media.

Що таке парфумерне нашаровування? Які переваги? Як нашаровувати духи: просте керівництво Які аромати добре поєднуються? Чи є аромати, які не поєднуються один з одним? Як зробити так, щоб аромат тримався довше? Де найкраще наносити духи?

Не знаєте з чого почати? Ми поділимося порадами про те, як використовувати парфумерні шари у своїх інтересах і що це взагалі таке.

Що таке парфумерне нашаровування?

Простіше кажучи, нашарування ароматів — це поєднання двох ароматів для створення нового, індивідуального запаху або нашарування інших продуктів для тіла з ароматом для збільшення тривалості дії. В останньому випадку перед нанесенням парфуму ви використовуєте засоби для тіла з тим самим ароматом, що і парфуми, або засоби зі схожими нотами.

Ви могли помітити, що багато парфумерних брендів випускають подарункові набори, в які входить лосьйон або гель для тіла. Це робиться для того, щоб стимулювати нашарування ароматів, або деякі люди можуть вирішити використовувати тільки лосьйон або гель для тіла, а духи нанести зверху.

Концепція зародилася на Близькому Сході, де любителі ароматів нашаровують до 7 різних запахів одночасно у казково-декадентському стилі.

Які переваги?

Існує безліч причин, через які ви можете захотіти почати змішувати аромати. Найпоширеніша з них — створити щось свіже та нове, якщо ви любите експериментувати з різними ароматами. Ви також можете зробити так, щоб ваш аромат тримався довше протягом дня, використовуючи лосьйони з одним і тим же запахом або поєднуючи сильніші та легкі парфуми.

Індивідуальні аромати передають індивідуальність людини. Це дозволяє їм створювати власні аромати, коли їм захочеться. Іншими словами, ви отримуєте свободу у створенні свого фірмового аромату, який відображатиме вашу індивідуальність або ваш настрій.

Як нашарувати духи: просте керівництво

Шаруваті аромати — це не просто напилення одного парфуму на інший. Експерти, яких ми опитали, поділилися деякими цінними ідеями про те, як правильно поєднувати парфуми — від розуміння того, як змішувати додаткові ноти до того, як наносити парфуми на шкіру.

 • Вибирайте додаткові, контрастні або лінійні аромати — залежно від того, до чого ви тяжієте.
 • Почніть із базового шару — ароматичного засобу для тіла, щоб посилити наступні шари.
 • Підготуйте шкіру за допомогою зволожуючого лосьйону для тіла, щоб вона була добре зволожена та закріпила ваш аромат.
 • Якщо ви наносите кілька шарів духів, спочатку розпорошіть найсильніший, а потім додайте легший аромат, щоб не перебити тонші ноти.
 • Додайте ароматичні акценти на тильну сторону колін, внутрішню складку ліктя, шарф чи кінчики волосся.

Які аромати добре поєднуються?

 • Цитрусовий + квітковий;
 • Амбра + ліс;
 • Троянда + ліс;
 • Троянда + жасмин;
 • Бергамот + грейпфрут.

Хорошою відправною точкою є поєднання парфумів із загальною нотою, навіть якщо вони належать до різних сімейств. Ви також можете поєднувати простий парфум із загальними нотами зі складним, щоб створити щось сміливе, але не перевантажене.

Ще один варіант — використовувати аромат із однією нотою, щоб посилити ноти вашого основного парфуму. Наприклад, якщо ви хочете підкреслити ноту троянди у своєму парфумі, накладіть під нього аромат із однією нотою троянди. З іншого боку, якщо ви бажаєте, щоб ваші цитрусові/акватичні аромати трималися довше, ви можете доповнити їх деревними, земляними ароматами.

Якщо ви тільки починаєте, поставтеся до нашарування ароматів як до забавного наукового експерименту і будьте терплячі в процесі. Не всі поєднання працюватимуть разом. Певні ноти ароматів добре поєднуються один з одним, в той час як деякі можуть посилювати або перешкоджати різним елементам парфуму. Крім того, наші носи унікальні, тому те, що підходить одній людині, може не сподобатися іншій.

Чи є аромати, які не поєднуються один з одним?

Якщо ви зустріли поєднання, яке пахне огидно, запишіть його на майбутнє. Наприклад, поєднання двох темних і насичених парфумів може призвести до дивних результатів, особливо якщо вони мають ноти, що не збігаються. Аналогічно, поєднання двох сильних парфумів з домінуючими п'янкими нотами може призвести до перевантаженості аромату.

Головне — не перенаситити і не переборщити, щоби зберегти баланс аромату. Будь-який парфум для тіла або лосьйон, який ви наносите на тіло, повинен доповнювати ноти вибраних парфумів.

Як зробити так, щоби аромат тримався довше?

Після того як ми витратили час на створення фірмового аромату, найменше нам хочеться, щоб він зник, як тільки ми вийдемо за двері. На щастя, експерти поділилися трьома хитрощами, що дозволяють зробити ваш аромат стійкішим.

 • Перевірте концентрацію парфуму. Концентрація аромату впливає на те, як довго тримається будь-який парфум. Парфумерна вода має концентрацію 15 відсотків, а туалетна вода — від 5 до 15 відсотків. Чим вища концентрація, тим довше аромат триматиметься на вашій шкірі.
 • Зрозумійте профіль ноти аромату. У світі натуральних ароматів одні ноти швидко згоряють (верхні ноти, наприклад, цитрусові та фрукти), а інші мають більш тривалий ефект, наприклад, серцеві та базові ноти, такі як деревина, ваніль та амбра.
 • Зволожуйте шкіру. Якщо у вас суха шкіра, вам буде важче втримати аромат. Після душу нанесіть лосьйон для тіла на вологу шкіру, щоб аромату було за що зачепитися. Потім розпорошіть на нього духи.
 • Де найкраще наносити духи?

  Нанесення ароматів шарами не завжди означає розпорошення парфумів один на одного: ви можете віддати перевагу розпорошенню одного аромату на шию, а другого — на зап'ястя.

  Найкраще наносити духи (окремо або шарами) на такі місця:

  • точки пульсу;
  • за вухами;
  • внутрішня сторона зап'ясть (але не тріть духи і зап'ястя разом, оскільки це спотворює аромат і спосіб розсіювання нот);
  • декольте;
  • за колінами.

  Радимо також бризкати аромат на кінчики волосся для більш тривалого ефекту і ловити аромат у повітрі, коли ваше волосся рухається протягом дня.

  Джерело