Як привчити кішку не лазити по столу: короткий посібник з нескладних правил

Ласкава кішка може стати найкращим другом у будь-якому будинку, але іноді їхня допитливість може призводити до неприємних звичок, наприклад, лазіння по столу. Як власнику, важливо знаходити ефективні методи, щоб відучити кішку від цієї неприємної звички. В цій статті ми розглянемо кілька підходів та рекомендацій для успішного виховання вашої кішки, інформує Ukr.Media.

Боротися з небажаною поведінкою слід, як то кажуть, з дитинства.

Часто кішки лазять по столах, оскільки це для них виглядає як цікаве і підходяще місце для спостереження. Забезпечте вашій кішці альтернативу, наприклад, високий стелаж або спеціальні меблі для лазіння та спостереження. Розташуйте це нове місце поруч із столом, щоб привертати увагу кішки.

На ринку існує безліч засобів, які можуть відлякати кішок від конкретних місць. Розпиліть репелент на поверхню столу або використовуйте спеціальні розпилювачі, щоб відлякати кішок від непотрібних зон. Більшість з цих засобів безпечні для тварин і не зашкоджують їхньому здоров'ю.

Якщо ви помітили, що кішка застрибнула на обідню поверхню, покажіть їй, що робити так не можна.

Часто тварину спокушають продукти, які могли залишитися на столі, тому щоб не провокувати кота, прибирайте все в холодильник або кухонні шафки.

Крім того, що всі поверхні на кухні або в їдальні повинні бути звільнені від продуктів, варто подбати про чистоту раковини.

Якщо ви обробляли в ній рибу, курку чи м'ясо, не забудьте ретельно очистити мийку.

Навчені гірким досвідом власники кішок із багаторічним «стажем» утримання вихованців рекомендують також залишати на столі предмети, які при падінні видають сильний шум — наприклад, металеву скарбничку з дрібними монетками.

Впустивши таку річ на підлогу, улюбленець напевно злякається гучних звуків і не захоче більше дослідити заборонене для нього місце.

Джерело