Як визначити свій кольоротип за 2 хвилини

Всі знають, що рудим до біса йдуть ірландські зелені сукні, а власницям синяво‑чорних локонів і порцелянової шкіри — червона помада. Русокосу дівчину з сірими очима той же зелений наряд може перетворити в еталонну сіру мишу. Ніжна блакитноока блондинка теж, швидше за все, загубиться на тлі яскраво‑червоного блиску для губ, інформує Ukr.Media.

Чому так? Є думка, що справа у кольоротипі. Зауважимо: поняття це досить умовне і багато в чому недосконале. Сучасні професійні стилісти ним не користуються, оскільки копають глибше.

І все ж уявлення про свій кольоротип треба мати. Як мінімум це допоможе зрозуміти, чому вам не йде шарфик подруги, полегшить підбір гардеробу і позбавить від відверто провальних покупок.

Що таке кольоротип

Це колірна характеристика зовнішності. Він залежить від відтінків волосся, шкіри, очей. Разом вони створюють загальний фон, який може гармоніювати з іншими оточуючими кольорами. Або, навпаки, дисонувати.

Існує кілька класифікацій кольоротипів. Найпоширеніша з них — за порами року: зима, весна, літо і осінь.

Як визначити кольоротип зовнішності

Достатньо зробити всього три кроки.

З'ясуйте, до холодного або теплого типу ви відноситеся

Є три способи це зробити. Вибирайте той, що зручніше, або використовуйте відразу все — для надійності. У будь-якому випадку це займе лічені секунди.

  • Спосіб 1. По венах

Підійдіть до вікна в сонячний день і погляньте на вінки на зап'ясті. Якщо вони чітко сині, ваш тип — холодний. Якщо ви вгадуєте в кольорі хоча б натяк на зеленуватий підтон, ваш тип — теплий.

  • Спосіб 2. По білій серветці

Встаньте перед дзеркалом в добре освітленій сонцем кімнаті і прикладіть до обличчя білу серветку. Придивіться, який відтінок на її тлі набуває ваша шкіра. Трохи рожевий — ваш тип холодний. Жовтий — теплий.

  • Спосіб 3. По золоту і сріблу

Вам знадобляться два шматочки паперу, тканини чи фольги — один золотий, другий срібний. По черзі прикладіть до шкіри в районі зап'ястя. На тлі вашого кольору шкіра матиме рівномірний здоровий відтінок. На тлі другого здасться сірою, бляклою, плямистою.

Якщо вам підійшло срібло, ваш тип — холодний. Золото — теплий.

До речі, на людях теплого типу добре виглядають золоті браслети, намиста, сережки. Людям холодного типу більше пасує срібло.

Визначте вашу контрастність

Це зовсім просто. Погляньте на своє обличчя при природному освітленні.

Якщо колір очей, волосся чи шкіри сильно виділяються на тлі решти, ви — контрастний тип. Яскравий приклад такого типу — класична діснеївська Білосніжка з чорними волоссям, темними очима і порцеляновою шкірою.

Трохи менш яскравий, але все одно показовий — Попелюшка з її білою шкірою, пронизливими синіми очима і яскравою світлою шевелюрою.

Якщо кольори очей, волосся і шкіри перегукуються один з одним, ви — приглушений тип. Діснеївськими прикладами є Рапунцель і фея Дінь‑Дінь.

Зіставте результати

Сезонний кольоротип визначається на основі температури і контрастності.

  • Холодний і контрастний — зима.
  • Холодний і приглушений — літо.
  • Теплий і контрастний — осінь.
  • Теплий і приглушений — весна.

Що, якщо ваш кольоротип — зима

Людей з таким кольоротипом відрізняють темне волосся — від каштанового до синювато‑чорного, яскраві темно‑карі, зелені або сині очі, біла шкіра.

Уникайте

Зимовим людям не підходять ненасичені кольори з теплим підтоном — бежевий, оранжевий, теплий рожевий і блакитний.

Носіть

Сюди відносяться насичені відтінки з холодним підтоном — срібний, смарагдовий, глибокий сірий, яскраві синій і блакитний, червоний, пурпурний, винний, чорний.

Достатньо, щоб в образі домінував один з підходящих кольорів. Інші можуть бути будь-якими. Головне, щоб вони поєднувалися.

Що, якщо ваш кольоротип — весна

Весняних людей відрізняють тонка, прозора, світла шкіра. Їх волосся теплого тону — від блонда до світло‑русявого (пшеничного, медового, золотистого). Очі блакитні, коричневі, сірі, зелені, але обов'язково світлі. Часто бувають ніжні рожеві губи і легкий рум'янець.

Уникайте

Весні не підходять темні контрастні кольори з холодним підтоном — чорний, яскравий синій (електрик), глибокий фіолетовий, червоний, пурпурний і так далі.

Носіть

Світлі пастельні кольори — вершковий, персиковий, теплий бежевий, молочний шоколад, лососевий, абрикосовий, світло‑блакитний, світло‑сірий, світло‑оранжевий, а також яскраві ніжні відтінки блакитного і рожевого.

Що, якщо ваш кольоротип — літо

Людей з таким кольоротипом відрізняють волосся холодних попелястих відтінків — від світло‑русявого до темного. Шкіра холодного тону — від світло‑рожевої до сірувато‑оливкової, але легко засмагає, набуваючи золотистий відтінок. Очі світлі, сталевого відтінку зі сліпучо білим білком — за рахунок цього вони здаються дуже яскравими.

Уникайте

Чорного, яскраво‑помаранчевого.

Носіть

Холодні пастельні кольори — синій, блакитний, білий, перловий, пилові відтінки рожевого, ягідний, винний, білий, лимонно‑жовтий.

Що, якщо ваш кольоротип — осінь

У таких людей шкіра золотистого кольору. Волосся такого ж тону — від золотистого блонда до мідного, рудого, червоного. Очі помітних теплих кольорів — відтінки солодкого чаю, горіхові, бурштинові.

Уникайте

Чистих світлих кольорів з холодним підтоном — яскраво‑блакитного, лимонно‑жовтого, холодного зеленого і рожевого, бузкового, фіолетового.

Носіть

Насичені природні, природні кольори — смарагдовий, шоколадний, теплий коричневий, томатно‑червоний, гарбузово‑помаранчевий, теплі оливковий, сірий, колір топленого молока, кармін (м'який темно‑червоний), бордовий.

Джерело