Як за зовнішнім виглядом відрізнити якісний дорогий одяг від дешевого

Всім відомий вислів "Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі" має право на життя. Якісна річ не тільки виглядає стильно і створює неповторний образ, вона до того ж практична і довговічна. Відрізнити такий дорогий одяг від дешевого ширвжитку допоможуть поради, на що в першу чергу слід звертати увагу, інформує Ukr.Media.

Матеріал, з якого зшита річ

Якісна річ завжди виготовляється з дорогої сировини, по-іншому і бути не може. Тому матеріал — це перше, на що слід звертати увагу, і намагатися купувати речі з натуральних тканин (вовни, бавовни, льону, шовку).

Такі речі довговічні, приємні в носінні і чудово виглядають на будь-якій фігурі. Вони не втрачають форму після першого прання і не витягуються при носінні.

Будь-яка дорога річ має якісну підкладку, яка виготовляється також з натуральних тканин. Вона завжди зберігає первісний вигляд, добре тримає виріб і щільно прилягає до тіла.

Існують також високоякісні напівсинтетичні тканини, наприклад, віскоза. Хоча речі зі змішаної сировини хоч і практичні, але не настільки ефектні і довговічні, як натуральні.

Як скроєна і прострочена річ

Крій і прострочка речі — це другий, але не менш важливий показник якості. Дорогі речі завжди ідеально скроєні за відповідними лекалами і викрійками. Вони добре сидять на фігурі, приховуючи її недоліки і підкреслюючи достоїнства. На них нічого не відстовбурчується, не зморщується і не ріже око.

У таких речей рівний, однорідний рядок, без ущільнень або пропущених петель, не видно отворів від голки. Вони завжди якісно оброблені з вивороту, добре підвернуті і підшиті, не мають ниток, що стирчать.

Особливо слід звертати увагу на "складні місця" — пахви, шви в паху, блискавки. На дорогих речах вони завжди акуратно оброблені і укріплені подвійною прострочкою.

Якість деталей

Дорогі речі відрізняються якісною фурнітурою. В їх пошитті використовуються хороші міцні нитки, ґудзики з натуральних матеріалів, заклепки і блискавки, зроблені з нержавіючої сталі. Блискавки легко ковзають і не ламаються з часом.

Всі ці деталі повинні бути надійно зафіксовані на виробі, петлі під ґудзики добре оброблені.

Якісна фурнітура витримує багаторазові прання і хімчистки, вона не лопається, не тріскається, не тьмяніє з часом, завдяки чому річ зберігає первинний вигляд.

Окремо слід звертати увагу на вишивку або інші декоративні елементи, якщо вони є на дорогих речах. Вони мають бути також виготовлені з якісного матеріалу, щільно пристрочені і не губитися при пранні.

Джерело