Якою має бути температура прання одягу, щоб знищити максимальну кількість мікробів

Коли ви дістаєте одяг із пральної машини, він чудово пахне і виглядає абсолютно чистим, але це не зовсім так. Прання за низьких температур може зберегти тканини, але нашкодити вашому здоров'ю, інформує Ukr.Media.

Дослідження показують, що потенційно шкідливі бактерії неможливо вбити за 30 градусів. Низькотемпературні режими — благодатний ґрунт для мікробів. Люди думають, що прання одягу робить його чистим, але це лише оптичний обман.

Пральна машина

Американські мікробіологи дослідним шляхом виміряли рівень бактерій у пральних машинах і потенційно "чистому" одязі. За словами доктора Лізи Акерлі, результати показали, що машинний цикл на режимі 30-40 градусів не тільки не видаляє шкідливі мікроорганізми з білизни, а навіть переносить їх на рушники.

Тенденція до зниження температури прання та об'єму води разом із використанням щадних мийних засобів впливає на ефективність прання. Скорочуються процеси якісного видалення бактерій із забруднених речей.

Наприклад, у середньому на "чистій" спідній білизні було виявлено близько 0,1 грама (10 000 організмів) фекального походження.

Низькотемпературний цикл також включає перехресне забруднення одягу. Якщо покласти щось брудне в пральну машину, бактерії поширюватимуться тільки на інший одяг. Так виходить свого роду "бактеріальний коктейль". Для його знищення необхідні додаткові заходи.

Найчастіше вірусами заражаються одяг і аксесуари, що безпосередньо контактують із тілом — спідня білизна, рушники, постільна білизна та інші. Бактерії, що залишилися всередині пральної машини, також можуть бути причиною перехресної зараженості.

Результат дослідження був такий, що мікроби, які накопичилися всередині пральних машин, змішуються з водою для прання в наступних циклах. Мікробіологи виявили один мільйон мікроорганізмів у двох столових ложках води для прання.

Низька температура прання забезпечує хороші умови для розмноження мікробів у таких місцях, як відділення для мийних засобів або дверні ущільнення. Особливо високий ризик, якщо хтось із членів сім'ї захворів. Лише прати речі недостатньо, щоб захистити інших.

Що ж робити

Особливу увагу в цьому питанні потрібно приділити очищенню та дезінфекції пральної машини, а також періодичному використанню режимів підвищеної температури — 60-90 градусів. Звичайно, при цьому обов'язково має враховуватися якість тканин.

Джерело