Ідентифіковано військового рф, який незаконно захопив та катував трьох жителів Чернігівщини | Кримінальні новини

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської окружної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру військовослужбовцю рф за фактом порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, у березні 2022 року під час тимчасової окупації села Деснянка Чернігівського району військовослужбовці зс рф, погрожуючи зброєю, незаконно затримали та вивезли на броньованому автомобілі в невідомому напрямку трьох місцевих мешканців. 

З метою отримання відомостей про осіб, які співпрацюють із ЗСУ та передають інформацію про місцезнаходження особового складу та ворожої техніки рф, підозрюваний спільно з іншими військовими держави-агресора, застосовували до потерпілих упродовж двох годин фізичну силу. При цьому наносили численні удари металевою кувалдою по тілу. Потім окупанти помістили цивільних осіб до приміщення погребу, де вони перебували до наступного ранку.

Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, застосування катування або нелюдського поводження щодо цивільних осіб заборонено.

За матеріалами Чернігівської обласної прокуратури

Джерело