ЄС невдовзі має схвалити рішення щодо 5 млрд євро на військову підтримку України

Європейський Союз найближчим часом має ухвалити рішення щодо надання Україні додатково 5 мільярдів євро з Європейського фонду миру для забезпечення нагальних військових потреб.

Про це повідомив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель у своєму блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Найближчими днями ми маємо досягти домовленості про поповнення Європейського фонду миру (ЄФМ) на 5 мільярдів євро з метою створення в рамках ЄФМ «Фонду допомоги Україні», який базуватиметься на новому підході до стимулювання військової підтримки України з боку країн-членів ЄС», — написав Жозеп Боррель.

Він також повідомив, що у лютому має намір приїхати з візитом до Києва.

Щодо заарештованих російських активів, Жозеп Боррель підкреслив наполягає на вирішенні цього питання до наступного засідання Ради ЄС у закордонних справах.

Європейський фонд миру було створено ЄС у 2021 році для підтримки партнерів у всьому світі у військовій та оборонній сферах задля запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки і стабільності.

Фонд компенсує урядам країн ЄС військові постачання в Україну. Значна частина коштів уже була виділена на військову допомогу Україні після широкомасштабного вторгнення рф.

Джерело