Йод потрібен не тільки для медиків: кілька корисних порад, як використати засіб у побуті

Цей копійчаний аптечний препарат може використовуватися не тільки з медичною метою. Існує низка корисних лайфхаків для дому з використанням йоду, які не просто виручать у господарстві, а й допоможуть заощадити гроші!

Знезаразити воду

На дезінфекцію 5 л води потрібно всього 1 мл йоду. Перемішайте рідину та залиште на 30 хвилин. Потім воду можна буде безпечно пити, інформує Ukr.Media.

Перевірити якість сметани

Деякі виробники додають в молочний продукт крохмаль, щоб поліпшити його консистенцію. Назвати крохмаль особливо небезпечним інгредієнтом не можна, але він разюче змінює харчову цінність сметани. Додайте лише одну краплю йоду в баночку зі сметаною і спостерігайте за реакцією: якщо колір препарату став синім, значить, у продукті є крохмаль; якщо колір залишився коричневим, то ніяких добавок для приготування сметани не використовували.

Перевірити якість меду

У мед так само, як і в сметану, можуть додавати крохмаль або борошно. Щоб визначити, чи натуральний ваш мед чи ні, розчиніть у склянці води столову ложку продукту, а потім додайте туди пару крапель йоду. Якщо розчин придбав синій колір, то в мед додавали борошно або крохмаль. Якщо колір не змінився, то продукт безперечно коштує своїх грошей.

Зняти втому ніг

Якщо ви відчуваєте тяжкість, втому і ниючі болі в ногах, приготуйте заспокійливу ванну. У 3 л теплої води додайте 1 столову ложку морської солі, стільки ж харчової соди, трохи господарського мила та 10 крапель йоду. Опустіть ноги в таз із розчином на 10-15 хвилин. Потім витріть ноги і надягніть вільні бавовняні шкарпетки. Вже після першої процедури ви відчуєте значну легкість у ногах та помітите, як почав проходити набряк!

Привчити кота не ходити в туалет повз лоток

Коти — тварини, які не піддаються вихованню. Крики тут не допоможуть, з цими вихованцями необхідно проявляти кмітливість. Наприклад, як тільки ваш кіт в черговий раз сходив у туалет повз лоток, рясно посипте це місце харчовою содою і залиште на 30 хвилин. Потім заберіть порошок і помийте ділянку йодовим розчином. Запах препарату відлякуватиме хулігана — тоді йому доведеться шукати нове місце для мітки. У такому разі необхідно за вусатим простежити і вчасно відправляти на лоток.

Очистити порожнину рота

Приготуйте бюджетний ополіскувач рота, який працює не гірше за покупний (а то й краще)! Візьміть склянку теплої води, додайте в неї по 1/2 чайної ложки солі та соди та 2-3 краплі йоду. Перемішайте до розчинення інгредієнтів. Такий ополіскувач видаляє мікроби, зміцнює ясна, запобігає появі пародонтозу та стоматиту.

Джерело