Міністерство оборони ухвалило низку рішень для уникнення зловживань з бойовими виплатами

АрміяInform вже повідомляла, що опубліковано колонку заступника Міністра оборони Юрія Джигира.

У своєму тексті він акцентує увагу на питанні уникнення зловживань з бойовими виплатами.

«Ми також ухвалили низку складних рішень для усунення зловживань з нарахуванням бойових виплат. Внутрішній аудит виявив у цій сфері порушення, причому йдеться не про поодинокі випадки, коли справедливість нарахування важко визначити, а про відверті і серйозні маніпуляції, коли бойові доплати отримували люди, чия діяльність справді не мала нічого спільного з виконанням бойових завдань», — зазначив заступник Міністра оборони.

За словами Юрія Джигира, такі маніпуляції — це гостре порушення і цинічний прояв несправедливості стосовно захисників. Саме тому ці зловживання навіть небезпечніші, ніж просто нецільове чи неефективне використання коштів.

«Підхід Міноборони простий та справедливий: бойові виплати — за бойові завдання. Вжито як системних кроків, так і реагування в правовому полі для випадків, виявлених аудитом», — зауважив заступник Міністра оборони України.

І додав, що ці системні кроки, а не лише «ініціювання проваджень», даються дуже важко. Один з головних ворогів для цих змін — це паперова тяганина.

Юрій Джигир підкреслив, що той обсяг бюрократичної роботи, який змушені виконувати командири замість планування бойових завдань, ненормальний:

«Щоб довести, що підлеглий боєць справді бився на передовій, або що це саме він знищив ворожий танк (за це, приміром, державою встановлена суттєва справедлива доплата до грошового забезпечення), треба заповнити стоси паперів, а в другому випадку — ще й забезпечити фото- чи відеофіксацію. Ми працюємо над рішенням, але схоже, що це потребує більше, ніж сто днів».

Джерело