Міністр оборони: Це перша війна дронів, коли БПЛА знищують потужний флот ворога

Війна росії проти України – це найбільша війна з часів Другої світової, де чимало речей на полі бою відбулися вперше в історії.

Як повідомляє АрміяInform, про це заявив Міністр оборони Рустем Умєров під час відкриття форуму «Україна. Рік 2024» у неділю, 25 лютого. 

«Маємо лінію фронту протяжністю 3200 кілометрів, маємо інтенсивні бойові дії на лінії фронту протяжністю 1200 км. Сьогодні Україна — єдина країна, яка не тільки має безпрецедентний досвід використання світового озброєння на полі бою. Україна є єдиною країною, яка має унікальне знання та особливості ведення війни російською армією на полі бою», — наголосив глава МО. 

Він підкреслив, що «ми розуміємо їхні тактики, стратегії, знаємо їхні сильні та слабкі сторони». 

«Ми збираємо досвід з поля бою, проводимо аналіз, розробляємо рекомендації виробникам. Саме в Україні відстань від конструкторського бюро до застосування на полі бою є найкоротшою у світі. Але працюємо, щоб вона була ще коротшою», — каже Рустем Умєров. 

Він констатував, що наш lessons learned дається країні занадто високою ціною. Але саме наші знання та досвід стануть фундаментом нової світової архітектури безпеки.

«Війна росії проти України — це війна, де багато чого відбувається вперше. Це війна вперше з такою кількістю ракет, запущених проти мирних міст. Від початку повномасштабного вторгнення рф випустила по Україні понад 8000 ракет. Це війна, в якій вперше збили ті самі «Кинджали» Це війна, де вперше знищують потужний флот ворога дронами. Це, взагалі, перша війна дронів», — акцентував Міністр. 

Рустем Умєров наголосив, що Україна вчиться та адаптується відповідно до реалій, тому нещодавно було створено Сили безпілотних систем, відповідний указ підписав президент. 

Тепер Міністерство оборони буде працювати над формуванням політик та безпосереднім створенням Сил безпілотних систем спільно з Генштабом ЗСУ, додав Міністр. 

«Це перша війна зі смартфонами в руках. Війна, де окрім конвенційних засобів, ми щодня боремося в гібридній інформаційній війні. Це перша війна такого масштабу зі швидкістю поширення інформації в кілька хвилин, сотнями й тисячами інструментів комунікації, анонімних джерел інформації, безпрецедентної пропаганди та інформаційних атак», — підкреслив глава МОУ. 

Міністр також додав, що нашою зброєю в інформаційній війні є правда.

Як повідомляла АрміяInform, Рустем Умєров розповів, що Міністерство оборони України цього року вперше розробило консолідований план потреб на 2024 рік для Сил оборони.

Джерело