МОК допустив росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 під нейтральним прапором

МОК допустив росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 під нейтральним прапором

08.12.2023 16:49 джерело Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустив росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 у Парижі під нейтральним прапором.

Як передає джерело з посиланням на Olympics.

«Як і всі інші спортсмени на Олімпійських іграх, індивідуальні нейтральні спортсмени повинні будуть дотримуватися правил і положень, що застосовуються на Олімпійських іграх, включаючи антидопінгові правила.

Як і всі інші спортсмени, вони також повинні підписати оновлені Умови участі у змаганнях, що застосовуються до Парижа-2024. Вони містять зобов’язання поважати Олімпійську хартію, включаючи «місію Олімпійського руху для миру».

Індивідуальні нейтральні спортсмени будуть запрошені МОК та відповідними федераціями. Лише дуже обмежена кількість спортсменів пройдуть кваліфікацію через чинні системи кваліфікації.

Серед 4600 спортсменів з усього світу, які наразі пройшли кваліфікацію на Париж-2024, є лише 11 індивідуальних нейтральних спортсменів (вісім із російським паспортом і троє з білоруським паспортом).

Для порівняння, на сьогодні понад 60 українських спортсменів пройшли відбір на Париж-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такою ж, як на Олімпіаді-2020 у Токіо.

Суворі умови відбору для індивідуальних нейтральних спортсменів у Парижі 2024 є такими ж суворими умовами відбору, за якими вони проходили кваліфікацію, а саме:

Кваліфіковані спортсмени з російським або білоруським паспортом будуть зареєстровані як індивідуальні нейтральні спортсмени («AIN») і змагатимуться як індивідуальні нейтральні спортсмени;

Команди спортсменів з російським або білоруським паспортом не розглядаються для участі;

Спортсмени, які активно підтримують війну, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не залучатиметься до роботи;

Спортсмени, які перебувають за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або службами національної безпеки, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або органами національної безпеки, не залучатиметься до роботи;

Будь-який такий Індивідуальний нейтральний спортсмен, як і всі інші спортсмени-учасники, повинен буде відповідати всім антидопінговим вимогам, які застосовуються до них напередодні та під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, і особливо вимогам, викладеним в антидопінгових правилах;

Санкції проти російських і білоруських держав і урядів, винних у війні, залишаються в силі до Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Це означає, зокрема, що: жоден прапор, гімн, кольори чи будь-яка інша ідентифікація Росії чи Білорусі не будуть демонструватися на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року на будь-якому офіційному місці проведення чи будь-якому офіційному заході. Жоден російський чи білоруський уряд чи державні чиновники не будуть запрошені або акредитовані на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року», – повідомив МОК.

Джерело