На турнірі у Ченнаї Павло Ельянов трохи не дотягнув до рубежу 2700

На турнірі у Ченнаї Павло Ельянов трохи не дотягнув до рубежу 2700

25.12.2023 10:16 джерело Український гросмейстер Павло Ельянов завершив виступи на шаховому турнірі Гран-мастерс в індійському місті Ченнай. 

У передостанньому, шостому турі змагань у Павла Ельянова був суперскладний партнер – Домараджу Гукеш з Індії. До того ж, наш шахіст грав чорними. 

Павло обрав захист Тарраша, який не вважається досить надійним. Проте українець розіграв дебют бездоганно. І досить швидко стало зрозуміло, що шансів отримати перевагу у Гукеша немає. Оскільки гра на виграш для обох суперників була пов'язана з ризиком, то не дивно, що вони погодилися на нічию. 

В останньому турі Ельянов грав білими з Левоном Ароняном, який нині представляє США. Цікаво, що Левон обрав схему назовні схожу, з тією, яку використав перед цим Павло. Це дало змогу Ароняну досягнути сьомою нічиєї поспіль.

Павло ж набрав 4 очки із 7-ми і розілив третє-четверте місця. При цьому українець підвищів свій рейтинг на 7,3 пункти. Він лише два пункти не добрав до позначки 2700, рубежу, який відрізняє шахістів екстра-класу. Шкода,  що Ельянов трохи не дотягнув до цього результату, і у січневому рейтинг-лист серед еліти не буде  жодного українця. 

Джерело