Окупаційному «начальнику СІЗО» на Луганщині оголошено підозру у жорстокому поводженні з цивільними | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури на підставі нововиявлених фактів експрацівнику правоохоронного органу повідомлено про нову підозру.

Йому інкриміновано жорстоке поводження з цивільним населенням та порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства, навесні 2022 року окупанти призначили підозрюваного «т.в.о. начальника Старобільського слідчого ізолятора – начальника арештного дому Управління виконання покарань міністерства внутрішніх справ лнр». Ця установа в подальшому увійшла до складу системи «федеральної служби виконання покарань росії по лнр».

Восени 2022 року у захоплених ворогом Сватівському та Старобільському районах окупанти затримали чотирьох цивільних громадян та відвезли їх до СІЗО.

Потерпілих нелегально увʼязнили та тримали в нелюдських умовах, зокрема переповнених камерах, без належної вентиляції, їжі, води, санітарних умов та без доступу до медичної допомоги.

Двох жінок незаконно протримали в подібних умовах півтора місяця, а чоловіків ‒ пів місяця.

Таким чином потерпілих схиляли до співпраці з окупаційною владою.

Нагадаємо, що навесні 2023 року йому було повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

Наразі підозрюваного оголошено у розшук.

Ідентифікація всіх інших осіб, причетних до злочину, триває.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Джерело