Ті, хто часто користуються послугами авіакомпаній, напевно, не раз помічали маленьку дірочку в ілюмінаторі. Мимоволі замислюєшся, як так? Я ж на висоті 10 000 кілометрів мчу зі швидкістю близько 800 км/год, а тут у вікні літака дірка? І відразу лізуть думки про надійність повітряного транспорту, передає Ukr.Media.
Але, як це часто буває в сучасному світі, нічого не робиться просто так, і навіть цей невеликий отвір необхідний, щоб забезпечити безпеку пасажирів. Давай розбиратися, що до чого.
По-перше, сам ілюмінатор неспроста саме круглої форми. У 1949 році британська компанія de Havilland представила перший комерційний реактивний літак. Але за запаморочливим успіхом було не менш запаморочливе падіння.
Після того як у 1952-53 роках три «Комети» розсипалися в повітрі, був проведений ретельний аналіз цих моделей. Виявилося, що при квадратних ілюмінаторах занадто великий тиск створюється в кутах вікна, і в результаті така конструкція не витримує. З тих пір ілюмінатори роблять виключно округлої форми.
Сам він складається з двох шарів. Перший — зовнішній, зроблений з міцного прозорого пластика, який повинен витримувати тиск. Внутрішній шар виконаний з більш дешевого оргскла і його головне завдання — це термо – і шумоізоляція.
Внаслідок різниці тиску і температур існує величезна ймовірність пошкодження скла і саме ця маленька дірочка, яка, природно, не наскрізна, а веде в простір між шарами і врівноважує ці показники. Крім цього, вона не дає склу запотіти, щоб ти завжди міг насолоджуватися відкривається виглядом.
Якщо ти не бачиш дірочки в ілюмінаторі поруч з собою, то це не привід для паніки. Деякі авіаконструктори вважають за краще розміщувати її де-небудь краю, де її приховує фюзеляж. А в старих літаках, наприклад, АН-24, простір між стеклами регулювалося гумовою трубкою, з'єднаної з балоном, прихованому десь в обшивці.
Залиште відповідь