Перша група українських пілотів завершила базову підготовку до польотів на F-16 у Британії

У Великій Британії перша група українських пілотів пройшла базову підготовку Королівських військово-повітряних сил. Тепер льотчики навчаються керувати винищувачами F-16 у Данії.

Про це йдеться у повідомленні британського уряду.

Королівські військово-повітряні сили розпочали підготовку з пілотування і навчання англійської мови в серпні. Група складається з шести досвідчених українських льотчиків, які пройшли спеціальну авіаційну підготовку з англійської мови. Ще десять пілотів-стажерів залишаються у Британії для продовження базової льотної підготовки, а також щоб освоїти такі навичка, як авіаційна медицина і навчання центрифузі.

«Наразі Велика Британія забезпечує Україну сучасними військово-повітряними силами в майбутньому, сформованими навколо високопотужного винищувача четвертого покоління F-16.  У поєднанні з навчанням це значний крок вперед у порівнянні з нинішніми можливостями України», — сказав міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Зазначається, що програма покликана дати пілотам-стажерам навички, необхідні для переходу до наступного етапу навчання на винищувачах, та наблизити їх до підходу до польотів за стандартами НАТО.

Пілоти, які проходять базову льотну підготовку, проводять практичні заняття на літаках Grob Tutor, вивчають загальні процедури керування, пілотування за приладами, навігацію на середньому та низькому рівнях, а також польоти в строю.

Після завершення навчання у Великій Британії пілоти пройдуть підготовку в іншій європейській країні з підвищення рівня льотної майстерності.

Раніше повідомлялося, що у Румунії розпочав роботу центр підготовки пілотів F-16, де навчатимуться наші військові.

Джерело