Як відомо, НКРЕКП підвищила тариф НЕК «Укренерго» на послуги із передачі електроенергії фото з відкритих джерел
Федерація роботодавців постійно працює над тим, щоб забезпечувати діалог між владою та представниками бізнесу
Підхід до підвищення тарифів державних монополій має бути максимально збалансованим, та включати дискусію з представниками бізнесу. Про це заявив голова комітету з євроінтеграції Федерації роботодавців України Михайло Бно-Айріян, коментуючи нещодавне підвищення тарифу «Укренерго» на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу.
Будь ласка, читайте текст після реклами
«Наша позиція – підхід має бути максимально зважений. Монополія на те й монополія, що її мають регулювати. Відповідно, тарифікація має регулюватися. Це двосторонній рух: ти не можеш поставити мінімальний тариф, щоб державна компанія перестала мати обігові кошти. Але має бути баланс», – підкреслив експерт.
Він зауважив, що Федерація роботодавців постійно працює над тим, щоб забезпечувати діалог між владою та представниками бізнесу, адже без обговорення не може бути руху вперед.
Будь ласка, читайте текст після реклами
«Ми збираємо учасників і пробуємо їх посадити за стіл переговорів – щоб вони домовилися щодо якогось оптимального рівня підняття, який би влаштував всіх. Це складний процес. Але він такий же самий, як і в Європі. Без цього нічого не буде. Це ключова історія», – підкреслив Бно-Айріян.
Як відомо, НКРЕКП підвищила тариф НЕК «Укренерго» на послуги із передачі електроенергії із 1 січня 2024 року до 528,57 грн/МВт-год. Також підвищили тариф на диспетчерське управління до 104,57 грн/МВт-год.
Рішення було ухвалене попри критику українських бізнес-асоціацій та економістів, які виступали проти – адже це рішення за попередніми оцінками, коштуватиме бізнесу понад 13 мільярдів гривень, які могли б бути направлені до бюджету у вигляді податків або виплачених зарплат.
Залиште відповідь