Прості хитрощі, які допоможуть легко підтримувати чистоту на кухні

Прибирання на кухні схоже на замкнене коло: щойно ви позбудетеся одних забруднень, одразу ж з'являються інші. Однак підтримувати порядок на кухні легше, ніж здається на перший погляд. У цьому допоможуть п'ять простих лайфхаків, інформує Ukr.Media.

Прибирайте за собою відразу

У багатьох діє стандартна схема: спочатку приготувати їжу, потім поїсти, а потім усе прибрати. Однак краще завести звичку мити посуд і протирати поверхні відразу ж під час готування. Робити це цілком реально, особливо якщо пристосуватися. Крім того, під час готування є моменти "перепочинку": наприклад, поки закипає вода або обсмажується цибуля.

Продумайте системи зберігання

Існує просте правило для порядку на кухні: прибрати на місце щось має бути легше, ніж це дістати. Воно працює з багатьма дрібницями, які ви вчасно не прибираєте на місце, що рано чи пізно виливається в бардак. Тому краще продумати відкрите і закрите зберігання так, щоб будь-який предмет можна було легко взяти і потім прибрати на місце.

Використовуйте рушники та серветки

Рулон паперових рушників дуже виручить у разі, якщо необхідно змахнути дрібне сміття або протерти поверхню, не залишаючи розводів. Також у швидкому доступі можна тримати упаковку вологих серветок для прибирання. Вони підійдуть для швидкого усунення локальних забруднень.

Зробіть готування акуратнішим

Коли ми готуємо, бризки і краплі олії летять на всі боки, а на поверхнях осідає жир. Тому постарайтеся звести "збиток" від процесу приготування до мінімуму: накривайте сковорідки і каструлі спеціальними захисними сітками, ставте мобільний екран від бризок, запікайте продукти у фользі, щоб менше бруднити духовку.

Перевіряйте холодильник

Раз на кілька днів рекомендується проводити ревізію вмісту холодильника. Подивіться, чи не зіпсувалося щось в овочевому відділі, також перевірте вміст каструль і контейнерів. Те, що скоро зіпсується, кладіть на найвидніше місце, щоб не забути вчасно з'їсти або викинути.

Джерело