Що трапиться, якщо відкрити посудомийку під час роботи

Сучасні посудомийні машини на відміну від більш старих моделей дають своїм власникам більше можливостей. Наприклад, деякі виробники запевняють, що посудомийку можна дозавантажити брудним посудом навіть після початку циклу. Але багато господинь бояться відкривати дверцята під час запущеної програми, побоюючись того, що вода і миючий засіб виявляться на підлозі. Спробуємо розібратися, чи так це, інформує Ukr.Media.

Що станеться, якщо відкрити дверцята

У звичайній ситуації користувач завантажує посудомийну машину, закриває дверцята, активує програму мийки і дістає чистий посуд тільки після закінчення циклу. Для чого ж може знадобитися відкривати дверцята під час процесу? Можна забути про брудний посуд, залишений в іншій кімнаті, або терміново потрібен який-небудь предмет з машини під час сушіння. Навіщо чекати закінчення циклу, якщо можна дістати необхідний посуд раніше? А ще відкрити дверцята і подивитися, як працює прилад, має бажання практично кожен власник посудомийки, придбаної вперше. Що ж трапиться, якщо це зробити? Можливі такі варіанти:

1. Дверцята можуть просто не відкритися, оскільки блокуються на весь цикл мийки. Такою функцією забезпечені в основному машини більш старого зразка.

2. Посудомийка відкриється, при цьому спрацює спеціальний датчик скидання програми, і процес миття відразу зупиниться.

3. Відкрити дверцята представиться можливим тільки після натискання кнопки для екстреної зупинки роботи приладу. В цьому випадку мийка також припиниться.

4. Посудомийна машина відкриється, але при цьому датчик, який скидає програму, може не спрацювати. В такому випадку бризки води, миючого засобу і пар полетять на підлогу і на власника техніки. Це може статися тільки в разі несправності датчика, що трапляється дуже рідко.

З усього перерахованого вище випливає висновок, що відкривати посудомийку під час запущеної програми мийки можна тільки в тому разі, якщо вона забезпечена функцією екстреної зупинки або спеціальним датчиком, що спрацьовує при відкриванні дверцят. Але є моделі машин, в яких датчик дозволяє відкрити дверцята тільки в перші 30-40 хвилин мийки.

Щоб знати напевно, чи можна під час роботи відкривати посудомийку або не можна, потрібно ознайомитися з інструкцією по експлуатації даної моделі. Там же можна знайти інформацію, як це робити правильно, щоб уникнути небажаних наслідків.

Запобіжні заходи

У будь-якому випадку, навіть якщо виробник передбачив відкривання посудомийної машини під час миття посуду, робити це потрібно завжди з обережністю. Слід дотримуватися при цьому деяких правил:

  • Не варто різко смикати за дверцята і розкривати відразу на всю, щоб уникнути опіків і розбризкування води. Необхідно їх злегка відкрити, почекати, поки процес миття повністю зупиниться, і лише після цього розкрити повністю.
  • У разі, якщо датчик скидання програми не спрацював, потрібно негайно закрити дверцята і звернутися в сервісний центр з приводу діагностики та ремонту машини.
  • Якщо виникла необхідність дістати посуд під час сушіння, слід дотримуватися крайньої обережності, щоб не обпектися паром. Також треба враховувати, що посуд на цьому етапі дуже гарячий. Краще взагалі відмовитися від таких дій.
  • При необхідності додати брудний посуд, робити це потрібно на початку циклу — лише тоді це буде ефективним. Якщо дозавантажити посудомийку в середині циклу, якісного миття очікувати не варто.

    Джерело