Стане розсадником бактерій: 11 щоденних помилок використання кухонної губки

Кухонна губка використовується в побуті з середини минулого століття. Вона прекрасно вбирає мийний засіб і воду, а потім перетворює це на м'яку очищувальну піну. Однак, за неправильного використання, замість помічниці губка перетворюється на розсадник бактерій і джерело неприємного запаху, інформує Ukr.Media.

Дізнайтеся, чи не час викинути вашу губку.

Використання губки довше 1 тижня

Це класичне правило, яке, всупереч розумним доводам, часто порушується. Якщо в будинку проживає більше 2 осіб, а також є діти і домашні тварини, то кухонна губка точно повинна змінюватися мінімум 1 раз на тиждень. Причому вкрай бажано, щоб для домашніх тварин (для миття їхніх мисок) була своя окрема губка.

Губка в раковині

Залишаєте губку в раковині після миття посуду? Саме так вона і "тухне". Губка має повністю висохнути, щоб довше служити.

Однією губкою очищаються всі поверхні в будинку

Якщо однією і тією самою поролоновою губкою ви миєте посуд, а заодно — стіл, холодильник, мікрохвильовку і періодично підтираєте бруд на підлозі, пам'ятайте, що саме така губка і є розсадником бактерій! Використовуйте її тільки для посуду.

Неправильне зберігання

Якщо не можна залишати губку в раковині, то де ж їй місце? Щоб вона швидко висохла і не заважала на кухні, існує багато різних тримачів: від пластикових до металевих. На будь-який смак і гаманець.

"Дезінфекція" губки в мікрохвильовці

Дійсно, є спосіб дезінфекції губки в мікрохвильовці. Але ви маєте знати, що таким чином не вдасться вбити абсолютно всі бактерії — виживуть найстійкіші та найшкідливіші. Набагато простіше просто замінити губку на нову.

Чищення губки в посудомийці

Кидаєте губку разом із посудом заодно в посудомийну машину? Це ще одна погана звичка. Подібно до мікрохвильовки, всі бактерії не зникнуть. А ось губка швидше втратить колишній вигляд.

Відсутність індивідуального миття губки

Якщо ви, після того як помили посуд, кинули губку і забули про неї до наступного разу, знайте, що на ній, найімовірніше, збереглися залишки жиру, бруду і бактерій, які почнуть активно розмножуватися. Після миття посуду губку рекомендується окремо прополоскати з краплею мийного засобу.

Розумна економія

Якщо вам здається, що міняти губку раз на тиждень і використовувати її тільки для посуду — це занадто затратно, то скористайтеся простою порадою. Для чищення плити, духовки, столу (не посуду!) розріжте губку навпіл і використовуйте за один тиждень тільки половинку. Цього достатньо для більшості домашніх потреб.

Підвищена вологість

Після кожного миття посуду та самої губки обов'язково віджимайте її від надлишків вологи. Тоді вона висохне значно швидше.

Кухонні паперові рушники

У багатьох побутових ситуаціях краще використовувати паперові рушники, які можна одразу ж викинути, ніж кухонну губку для посуду, яка ще довго служитиме вам. Наприклад, ним можна промокнути залишки олії на сковорідці або сік, що витікає із сирого м'яса. Потім паперовою серветкою і краплею засобу для миття посуду можна швидко продезінфікувати поверхню. При цьому губка залишиться максимально чистою: без бактерій і жиру.

Заміна губки

Якщо ви справді турбуєтеся про економію бюджету і здоров'я своїх близьких, то, мабуть, найкращою альтернативою поролоновій губці будуть мочалки з марлі/люфи, пов'язані гачком зі шнура або ганчірки з мікрофібри. Їх можна прати в машинці і тим самим дезінфікувати.

Однак найголовнішим все ж залишається перше правило — міняйте кухонну губку на нову щотижня. І будьте здорові!

Джерело