Так звану «суддю» та званого «Генічеського суду» підозрюють у державній зраді та колабораціонізмі | Кримінальні новини

Заступник Генерального прокурора підписав повідомлення про підозру голові Генічеського райсуду у державній зраді та колабораційній діяльності. 

За даними слідства, підозрювана у липні 2022 року свідомо пішла на співпрацю із ворогом. Використовуючи службове становище, через месенджер передала російському куратору анкетні дані співробітників суду, який очолювала. А також дані стосовно представників поліції, ТЦК СП – громадян України, які проживали на окупованій території та мали стійку проукраїнську позицію.

У липні 2023 року жінка зайняла посаду так званої «судді» у самопроголошеному «Геническом районном суде Херсонской области». На цій посаді сприяла функціонуванню псевдооргану, розглядала судові справи за законодавством рф, а також виконувала інші функції, що були доручені їй представниками незаконної влади.

Досудове розслідування здійснює ТУ ДБР у місті Мелітополі. Оперативний супровід – УСБ України в Миколаївській та Тернопільський областях. Процесуальне керівництво – Херсонська обласна прокуратура. 

За матеріалами Офісу Генерального прокуратура України

Джерело