УАФ співпрацюватиме з благодійним фондом «Центр спасіння життя»

УАФ співпрацюватиме з благодійним фондом «Центр спасіння життя»

11.12.2023 11:20 джерело У столичному Будинку футболу відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Українською асоціацією футболу та благодійним фондом «Центр спасіння життя». 

Головна мета співробітництва – підтримка військових, які проходять лікування й відновлення, а також членів родин українських ультрас, які загинули, захищаючи незалежність нашої держави, передає джерело.

Від УАФ документ підписав перший віцепрезидент Вадим Костюченко, а від БФ «Центр спасіння життя» – керівник організації В’ячеслав Запорожець. 

У зустрічі також узяв участь Ростислав Приступа, морський піхотинець, який був учасником оборони Маріуполя, де отримав важке поранення, а далі потрапив у полон, з якого був звільнений по обміну у червні 2022 року. Сьогодні Ростислав працює в УАФ на посаді менеджера з роботи з уболівальниками з інвалідністю. У листопаді воїн на запрошення колишнього головного тренера національної збірної України Андрія Шевченка відвідав матч Україна – Італія у відборі до Євро-2024, який відбувся в німецькому Леверкузені.

Ростислав поступово відновлюється після важкого поранення й уже спробував грати у футбол з іншими військовими, які нині проходять реабілітацію в команді УАФ для гравців з інвалідністю. Хлопців тренує Дмитро Ржондковський, який також завітав на церемонію підписання меморандуму разом з іншим гравцем команди, Костянтином, що у складі збірної України у жовтні взяв участь у першому турнірі «Ліга націй» Європейської федерації футболу серед осіб з ампутованими кінцівками. За підсумками турніру наша команда успішно кваліфікувалася на Євро-2024, яке відбудеться у Франції.

Підписаний меморандум передбачає співпрацю двох організацій, зокрема створення для воїнів, що проходять реабілітацію, належних умов для занять футболом, підтримку військових та членів їхніх сімей шляхом залучення їх до футбольних заходів, соціально-психологічну адаптацію військових з інвалідністю, які отримали протезування, через відновлення за допомогою футболу, розвиток та популяризацію футболу серед військових з ампутованими кінцівками, забезпечення безбар’єрного доступу на стадіони під час проведення футбольних поєдинків тощо.

Коментуючи початок співпраці, Вадим Костюченко розповів, що наступного року УАФ планує сприяти в облаштуванні чотирьох футбольних майданчиків на базі чотирьох реабілітаційних центрів для військових (на Київщині, Львівщині та Одещині). 

«Ми хочемо створити всі умови для реабілітації наших військових через футбол. Їх тренуватимуть спеціалісти, які пройдуть відповідну підготовку УАФ. Також плануємо організувати внутрішній чемпіонат серед військових – представників цих реабілітаційних центрів. А в перспективі такі змагання стануть всеукраїнськими. Ми дуже вдячні нашим партнерам, які роблять усе для того, щоб у наших воїнів, які отримали важкі поранення, були необхідні протези, щоб вони могли займатися спортом і жити повноцінним життям. Зі свого боку ми будемо допомагати в пошуку донорів, які зможуть підтримати цей важливий проєкт», – наголосив перший віцепрезидент УАФ.

Крім того, Вадим Костюченко відзначив розвиток іншого важливого напрямку — формування та підтримки фан-руху воїнів. «На жаль, не всі можуть чи просто хочуть грати у футбол після поранень, отриманих на фронті. Але більшість любить дивитися футбол і вболіває за наші збірні. УАФ готова підтримати створення фан-руху воїнів і сприяти вирішенню всіх питань, пов’язаних із безбар’єрним доступом до стадіонів та футбольних заходів загалом. У цьому контексті варто відзначити й відповідне доручення Кабміну щодо підготовки часткового повернення вболівальників на трибуни в матчах чемпіонату України. Вірю, що для багатьох наших військових, які проходять реабілітацію, відвідини поєдинків сприятимуть швидшому відновленню й відволіканню від пережитих жахів війни. Також можливість відвідування матчів буде відкрита насамперед для родичів, зокрема дітей, загиблих воїнів», – сказав Костюченко.

Джерело