Відбір ДНК-зразків за кордоном у родичів зниклих безвісти продовжено

Встановлення ДНК-профілю для ідентифікації особи. Фото: Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України

Заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко повідомив, що відбір ДНК-зразків за кордоном у родичів зниклих безвісти продовжено.

Про це він сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Леонід Тимченко сказав, що станом на 15 січня на адресу для запису на відбір ДНК-зразків звернулися 84 громадянина. Вони матимуть змогу за визначеними адресами здати свої біологічні зразки.

Надалі цю інформацію помістять в Центральний облік генетичних ознак людини для порівняння із тими ДНК-профілями, які вже містяться в ньому.

За даними МВС, 37 громадян звернулися для відбору ДНК-зразків на території Польщі, понад 20 — в Німеччині. Також звертались в Чехії, Словаччині, Італії, Іспанії і Туреччині.

Леонід Тимченко наголосив, що можливість здати свої ДНК-зразки за кордоном для пошуку зниклих безвісти родичів буде доти, доки не мине така потреба.

Як повідомляла АрміяInform, українці, які через збройну агресію рф вимушено перебувають у Європі, можуть здати зразки ДНК для пошуку своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин.

У шести країнах Європейського Союзу та Туреччині у підрозділах ДП «Документ» Державної міграційної служби України створюються можливості для здачі зразків букального епітелію.

Джерело