Викликають сухість, зморшки та акне: косметологи розповіли, що у косметиці може зіпсувати шкіру

Прості спирти

Наприклад, метанол, етиловий, ізопропіловий або циннаміловий спирти. Найчастіше ці компоненти використовують у пінках, умивалках, лосьйонах та тоніках для підліткової шкіри. Їхнє головне завдання — швидке досягнення матування та підсушування запалень та акне. А в результаті вони суттєво сушать шкіру і роблять її тьмяною, інформує Ukr.Media.

Власники жирної шкіри помилково вважають, що спирт допоможе позбавитися блиску. На якийсь час дійсно можна звузити пори і скоротити виділення жиру, а тоді секрет сальних залоз почне вироблення сала з потрійною силою, що в кінцевому підсумку призведе тільки до негативних наслідків.

Консерванти

Високий клас небезпеки очолюють бутилпарабен, пропілпарабен, метилпарабен, ізобутилпарабен, а також формальдегід-релізер, який може виділяти формальдегід. Ці компоненти найчастіше використовують у шампунях, гелях для душу та скрабах.

Головні небезпечні властивості цих речовин: посилюють шкоду сонячних променів, підганяють передчасне старіння шкіри, викликають подразнення та дерматит.

Жорсткі ПАРи

Наприклад, SLS, ALS, SLES. Найчастіше їх використовують у шампунях та пінках для вмивання. Вони викликають сухість та появу передчасних зморшок, оскільки сильно сушать шкіру. Непоодинокі та алергічні реакції.

Емульгатори та стабілізатори

Це DEA і TEA — похідні аміаку, які при з'єднанні з нітруючими агентами перетворюються на небезпечні канцерогенні сполуки. Найчастіше їх можна зустріти в пінках для обличчя, що очищають. Компоненти викликають дерматит та подразнення очей.

Якщо ви дбаєте про здоров'я шкіри, обов'язково відвідайте фахівця — він допоможе підібрати косметику, яка підійде саме вам.

Джерело