Воював на боці агресора – на Чернігівщині судитимуть мешканця АР Крим | Кримінальні новини

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 41-річного мешканця міста Сімферополь за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності.

Розслідуванням встановлено, що чоловік, залишившись проживати на анексованій території Автономної Республіки Крим, добровільно вступив на службу до місцевого незаконного збройного, воєнізованого формування країни-агресора під назвою козачий штурмовий батальйон «Таврида», який сформувався на тимчасово окупованій території АР  Крим і здійснює свою діяльність у складі сил спеціальних операцій зс рф. Він прийняв присягу та обійняв посаду заступника командира козачого штурмового батальйону.

Перейшовши на бік ворога в період збройного конфлікту, обвинувачений разом з підлеглими йому військовослужбовцями зс рф потрапив на територію Запорізької області, де надавав допомогу у веденні бойових дій проти Збройних Сил України.

Починаючи з квітня 2022 року зрадник добровільно виконував вказівки військового керівництва держави-агресора, ніс службу на блокпостах, забезпечував пропускний режим, проводив особистий огляд громадян, речей, транспортних засобів, здійснював перевірку документів.

Досудове розслідування та оперативний супровід – слідчий відділ Управління СБУ в Чернігівській області.

За матеріалами Чернігівської обласної прокуратури

Джерело