Засуджено харківʼянина, який передав фсб рф дані про ЗСУ, співробітників СБУ та військових пілотів | Кримінальні новини

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді.

Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що наприкінці 2022 року харків’янин, який працював охоронцем паркувального майданчика, налагодив контакт через Telegram з оперативним співробітником фсб рф у московській області, який з жовтня 2022 року входить до складу тимчасової оперативної групи російської спецслужби у бєлгородській області. Від нього засуджений отримав завдання для проведення підривної діяльності проти України. 

З метою дотримання вимог конспірації та унеможливлення виявлення силами безпеки України фактів взаємодії харківʼянина із представником рф, вони розробили заходи безпеки.

Засуджений стежив у Харкові за українськими захисниками, намагався встановити місця їх дислокації та проживання, а також маршрути пересування військової техніки. Він збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Передачу розвідданих харківʼянин супроводжував медіафайлами з прив’язкою до місцевості.

Крім того, агент надавав російському куратору інформацію про об’єкти критичної оборонної промисловості у Харкові для подальших ракетних ударів. 

У березні 2023 року правоохоронці викрили зрадника.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Джерело