Засуджено колаборанта, який працював «начальником управління молодіжної політики» на окупованій Херсонщині | Кримінальні новини

За підтримання публічного обвинувачення ювенальними прокурорами Подільської окружної прокуратури міста Києва та Малиновської окружної прокуратури м. Одеси оголошено вирок мешканцю міста Херсон за фактом зайняття посади в окупаційних органах влади, а також організації та проведенні заходів політичного характеру, спрямованих на підтримку держави-агресора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2022 році засуджений в умовах воєнного стану добровільно погодився на пропозицію представників збройних сил рф про співпрацю та отримав посаду в окупаційній владі. Обвинувачений був призначений начальником Управління молодіжної політики, сім’ї та спорту ВЦА Херсонської області.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» його посада належить до посад окупаційної адміністрації російської федерації.

Крім того, засуджений брав активну участь в організації та проведенні святкового заходу з нагоди Дня захисту дітей. Захід проводився окупаційною «Військово-цивільною адміністрацією Херсонської області», мав політичний характер і був спрямований на підтримку дій держави-агресора.

Вироком Малиновського районного суду м. Одеси обвинуваченого визнано винним та засуджено до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування на строк 15 років з конфіскацією усього належного майна на користь держави.

Судовий розгляд здійснювався у формі спеціального судового провадження.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Джерело