Засуджено жителя Вінниці, який допомагав ворогу готувати ракетні удари по обласному центру | Кримінал Вінничини

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури місцевого жителя визнано винним у державній зраді.

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що чоловік свідомо погодився на співпрацю з фсб рф. Він сприяв ворожій спецслужбі у підготовці ракетних атак на обласний центр.

Для цього збирав і передавав державі-агресору інформацію про об’єкти військової й цивільної інфраструктури, їх адреси, режим роботи та охорони.

З травня по червень 2023 року засуджений спостерігав за територією одного з підприємств оборонного комплексу, вивчав місця розташування контрольно-пропускних пунктів, фіксував факти в’їзду та виїзду військової техніки.

Також за допомогою спеціального програмного забезпечення він сканував мережі Wi-Fi та вежі мобільного зв’язку біля стратегічних військових об’єктів у Вінниці.

Здобуті дані з фотодоказами та електронними картами засуджений надсилав своєму куратору з фсб рф. Той підтверджував їх отримання і використання у проведенні підривної діяльності проти України.

Правоохоронці затримали чоловіка під час чергового спостереження за оборонним підприємством та вилучили речові докази вчинення злочину.

До вироку суду він перебував під вартою.

У суді засуджений свою вину не визнав.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело