Затверджено Програму розвитку легкої атлетики в Україні на 2024-2028 роки

Затверджено Програму розвитку легкої атлетики в Україні на 2024-2028 роки

19.12.2023 13:52 джерело Конференція Федерації легкої атлетики України затвердила Програму розвитку цього популярного виду спорту в нашій країні. 

Над програмою близбко року працювала робоча група, яку очолювала в.о. президента Федерації легкої атлетики України Ольга Саладуха, передає джерело. 

«Робота над програмою тривала майже рік, а до її створення долучилася велика кількість професіоналів. Перед конференцією ми надали її на розгляд раді ФЛАУ та територіальним федераціям, – розповіла Ольга Саладуха. – Як уже відзначали багато колег, вона програма є історичним документом у діяльності федерації, адже відтепер ми маємо дорожню карту нашої діяльності з усіх ключових аспектів».

Програма визначає загальний напрям розвитку легкої атлетики в Україні на наступні п’ять років. У ній узгоджуються між собою основні цілі та завдання для кожного з ключових напрямків розвитку легкої атлетики, які на сучасному етапі мають стратегічно важливе значення або є необхідними для сталого розвитку виду спорту, незалежно від часу.

Водночас діяльність ФЛАУ з розвитку легкої атлетики в Україні у період 2024-2028 років не обмежується лише переліком напрямків, векторів, і завдань, що висвітлені у програмі. Для кожного з її розділів визначено загальну візію, яка характеризує кінцевий бажаний стан розвитку легкої атлетики в Україні за відповідним напрямком, а також основну ціль, яку планується досягти в ньому до 2028 року. Також у розділах встановлені завдання, які необхідно вирішити для досягнення встановлених цілей.

У програмі йде мова як про спорт вищих досягнень, так і про масовий, дитячо-юнацький і резервний спорт. Увага також приділена інституційному розвитку ФЛАУ, легкоатлетичній інфраструктурі, кадровому забезпеченню, національному й міжнародному співробітництву та партнерству, антидопінговій діяльності та доброчесності, цифровізації легкої атлетики, адаптації легкоатлетів після завершення спортивної кар’єри, популяризації легкої атлетики й, звісно, нормативно-правовому, організаційному та фінансовому забезпеченню реалізації програми.

Джерело