Косметологи розповіли, чому не можна використовувати скраби для обличчя

Скраб — перше, що спадає на думку з косметики, коли ми хочемо добре і глибоко очистити обличчя. Відлущування важливе для здоров'я і краси шкіри, але варто зважати на той факт, що в сучасному світі велика кількість косметичних засобів дає змогу видаляти відмерлі клітини різними способами, і скраб — не найкращий із них, інформує Ukr.Media.

У рекламних роликах зазвичай демонструється, як відмінно скраб видаляє з поверхні шкіри мертві клітини, розправляється з чорними цятками і робить шкіру гладкою, чистою і сяючою. Але чомусь мало хто говорить про мінуси цього засобу.

Скраб — класна штука, з огляду на те, що за одне вмивання він робить нашу шкіру дуже ніжною. На жаль, цей ефект триває не довго, а сам скраб може завдати сильної шкоди, про яку багато хто навіть не здогадується. ⠀

Саме скраби часто стають причиною появи запалень, оскільки ранять шкіру.

Навіть якщо ви купили засіб з хорошим абразивом, все одно не варто старанно терти скрабом шкіру або використовувати його щодня. Так ви ризикуєте "спиляти" верхній роговий шар епідермісу і позбавити шкіру захисту. Через це шкіра стає більш схильною до УФ-випромінювання та інших зовнішніх подразників, швидше грубіє, виділяє більше шкірного сала або навпаки сильніше лущиться через постійний механічний вплив. ⠀

Взагалі пілінги бувають не тільки кислотні.

Пілінги бувають:

 • ензимні (на основі ензимів або ферментів);
 • хімічні (на основі кислот);
 • фізичні (на основі відлущувальних частинок, тобто скраб, який теж іноді називають пілінгом).

4 аргументи проти використання скрабу

 • Скраби працюють тільки на поверхні епідермісу, тобто вони не очищають пори і не дістають до відмерлих клітин, що знаходяться глибше. Якщо ви знайшли скраб для глибокого очищення обличчя, то це лише маркетинговий хід, тому що цей засіб може дати тільки короткострокову видимість очищення шкіри.
 • Скраби — занадто грубий для нашої шкіри косметичний продукт. Оскільки вони діють механічно, в прямому сенсі відриваючи з нашої шкіри відмерлі лусочки, вони також позбавляють нас і здорових клітин шкіри.
 • Гострі частинки скрабів (особливо тих, що на натуральній основі — з кісточками ягід і фруктів) створюють мікротравми на шкірі, в які можуть потрапити бактерії. А отже, почнуться запалення та довгий процес лікування шкіри.
 • Більшість скрабів, на жаль, містять дуже сильні ПАРи (поверхнево-активні речовини), які висушують шкіру, не даючи їй змоги підтримувати водно-жировий баланс природним шляхом.
 • Висновок:

  Скраби — підходящий варіант очищення для жирної товстої шкіри з підвищеним зроговінням верхнього шару (врахуйте, що це діагноз, який самі собі ви навряд чи зможете поставити). При цьому користуватися скрабом все одно потрібно акуратно і ретельно стежити за реакцією шкіри. Якщо вона почала ще сильніше салитися або з'явилася чутливість і почервоніння, значить, скраб стирає захисний бар'єр, і засіб потрібно змінити на щось більш щадне.

  Але більшості типів шкіри скраби не підходять. Замініть їх кислотними або ензимними пілінгами. Вони діють набагато делікатніше, розчиняючи або м'яко скочуючи, а не відриваючи відмерлі лусочки. Крім того, ми вже обговорили, що скраб — лише короткочасне поверхневе очищення шкіри. А ось пілінги проникають глибше і дійсно очищають пори. А отже, за регулярного, але помірного використання можуть вплинути на чорні цятки й закриті комедони.

  Джерело